Knihy pre mládež

Cez knihy k poznávaniu sveta

Knihy dokážu veľa naučiť. Často sa ich pravá podstata veľmi podceňuje. Sú určené rôznym vekovým kategóriám. Učia nás novým veciam a ukazujú nám, dovtedy, nepoznané. Sú dôležitou súčasťou na ceste za vzdelaním.

V tomto článku sa dozviete viac o knihách, ktoré dokážu rozšíriť obzory o svete, prírode alebo umení. Zameriame sa na oblasti ako geografia, rôzne typy umenia alebo cudzie jazyky.

Život zvierat ( Charlotte Uhlenbroek ) – asi najkrajší a najobsiahlejší obrazový sprievodca svetom živočíchov. Atlas je jedinečný, nielen, svojim prevedením ale hlavne svojim obsahom. Charlotte v knihe popisuje najzaujímavejšie fakty o jednotlivých zvieratách a dôvody ich správania v niektorých situáciách. Autorka sa na knihe podieľala spolu s tímom doktorov v oblasti zoológie. Sama vyštudovala zoológiu a psychológiu v Bristole, následne pôsobila 4 roky V Národnom parku v Gambe v Tanzánii, kde pracovala na svojom doktoráte zameranom na šimpanzov.

Ako rozumieť umeniu ( Stephen Little ) – Kniha oboznamuje čitateľa s vývinom najhlavnejších a najzaujímavejších smerov umenia od ranej renesancie až po súčasnosť. Je písaná jednoducho, stručne a nenudí príliš komplikovanými opismi. Prevedie vás barokom, rokokom, neoklasicizmom, post modernou aj minimalizmom.

Zápisník bádateľa – Morské zvieratá ( Phyllis Perry ) – Veľmi zaujímavá kniha obsahovo a hlavne ilustračne. Táto kniha by určite nemala chýbať žiadnemu nadšencovi morských živočíchov. Je písaná formou zápisníka na základe udalostí, ktoré sa odohrali počas skúmania hlbokých vôd austrálskeho Veľkého bariérového útesu. Na túto 6 – týždňovú plavbu sa vydal morský biológ Warren Wilmott spolu so svojou pracovnou skupinou. Kniha okrem denníkových zápiskov obsahuje aj rôzne zábavné skladačky.

Angličtina pre každého ( Kolektív autorov ) – Angličtina pre každého je kolekcia kníh zameraná na najrôznejšie úskalia anglického jazyka. Nájdete tu knihy určené na zlepšovanie gramatiky, knihy zaoberajúce sa najbežnejšími anglickými výrazmi, alebo knihy zamerané na jednotlivé stupne ( A1, A2, B1, B2, C1, C2. ) . Možností je veľa. Táto kolekcia je výborná hlavne z dôvodu, že je určená pre všetky vekové kategórie, zvlášť pre samoukov.

Objavujeme svet ( Kolektív autorov ) – Kniha Objavujeme svet učí hlavne mladšie ročníky, porozumieť základným veciam týkajúcich sa spoločnosti a sveta ako takého. Vysvetľuje veľmi jednoduchým a precíznym spôsobom. Odráža sa od faktov a skutočných udalostí. Vysvetľuje napr. izraelsko – palestínsky konflikt, čo je to AIDS a ako sa šíri, rôzne politické a ekonomické témy, prečo je dôležité chrániť Zem a akými spôsobmi vieme prispieť k jej záchrane atď.

Zdroj fotografií : Unsplash.com

 

Pridaj komentár