NezaradenéOsudové knihyPríbehy knižných hrdiniek

Historická romanca alebo oddychové čítanie na dovolenku plné lásky a vášnivých scén

ilustračný obrázok/ Zdroj: Pinterest

Leto je v plnom prúde. Dospelí čerpajú dovolenky a deti majú letné prázdniny. Dovolenkujeme pri vode na deke a siahame po knihách. Po oddychových knihách.V lete sme viac opálení, ale aj uvoľnení. Viac zaľúbení a máme iskierky v očiach. Alebo je to len tými slnečnými lúčmi?

Ilustračný obrázok/ Zdroj: Pinterest

Osudom ťažko skúšané hrdinky, ktoré sa za žiadnych okolností nevzdávajú a na svojej ceste životom stretávajú silného muža, ktorého si podmania svojou láskavosťou a ženskosťou. Z neokresaného príťažlivého mládenca sa pod jemnými ženskými krídlami stáva pravý muž, ktorý sa vedome či nevedome chytá do pavučiny lásky. Spaľujúca túžba a vášnivé scény plné erotiky a vzrušenia. O čom je reč?

Kathleen Woodiwissová / Zdroj
Pinterest

Historická romanca. Jej počiatky siahajú do roku 1972, keď na javisko prišla Kathleen Woodiwissová so svojím rukopisom s názvom Plameň a kvet. Bol to 600 stranový zväzok listov, ktorý mnohí odmietli vytlačiť kvôli jeho rozsahu. Woodiwissová sa však nevzdávala a namiesto toho, aby počúvla rady vydavateľstiev a svoj rukopis okresala aspoň o polovicu, skúšala šťastie na iných miestach. Napokon Avon Books vydal jej román. Nečakali však, že to spôsobí taký ošiaľ v spoločnosti, najmä u ženského pohlavia. V striedmejšej dobe, keď boli témy ako sex a vášeň v spoločnosti tabu, vzbudila Woodiwissová u čitateliek vášeň.

Woodiwissová spôsobila, že ženy začali a chcú čítať.“ vyjadrila sa Julia Quinn a mnoho ďalších. Po prvých 500 000 kusoch výtlačkov, vydavateľstvo už v priebehu prvých štyroch rokov vytlačilo ďalšie dva milióny kníh. A tak sa Kathleen vo veku 33 rokov stala nielen úspešnou spisovateľkou, ale aj matkou nového literárneho žánru – historickej romance. Dokopy vydala 13 románov za 35 rokov a všetky do jedného boli vyhlásené za bestsellery.

Román Plameň a kvet/ Zdroj Pinterest

Román Plameň a kvet vyšiel u nás v podobe 320 stranovej knihy. Heather, ktorá sa po smrti svojich rodičov ocitla v starostlivosti svojej bezcitnej tety, v biednej chalúpke, stretáva námorného kapitána Brandona. Brandon je ako spaľujúci oheň túžiaci po vášnivých dobrodružstvách a Heather je ako nežný kvietok, ktorý sa bráni pred neskrotným plameňom. Z mladej neskúsenej dievčiny sa stáva oduševnená žena a z Brandona sa po jej boku stáva seriózny muž, túžiaci len po jednej žene. Vytrvalá jemnosť kvetu napokon skrotila oheň.

Fenomenálna spisovateľka nás napokon opustila vo veku 68 rokov, po dlhej a ťažkej chorobe v roku 2007. Posledným darom od nej pre jej čitateľky bol román s názvom Večná láska.

Šéfredaktorka
the authorŠéfredaktorka

Pridaj komentár