Detská literatúraKnihy pre mládež

HURÁ materská škola volá: Múdra kniha pre budúcich škôlkarov

Ilustračný obrázok/ Zdroj: Pinterest

Je tu september a s ním spojený nástup trojročných detí do materských škôl. Okrem toho, že maminy týchto detí riešia novú garderóbu v podobe tričiek, tepláčikov a nových pyžám, chytá ich mierna panika a strach, keďže si budú musieť zvykať na nové povinnosti dieťatka. Ako čo najlepšie pripraviť dieťa na nástup do materskej školy? Čo môžem ako rodič urobiť preto, aby sme toto obdobie čo najjednoduchšie zvládli? Zoznámte sa, prosím, s knihou Pôjdem do škôlky.

Kniha Pôjdem do škôlky/Zdroj: Lucia

Malé, bohato ilustrované leporelo od Svojtky, prináša rodičom a ich deťom desať strán plných ilustrácií zobrazujúcich deň v škôlke. Príchod do triedy, aktivity detí počas dňa, používanie toalety, stolovanie a mnoho ďalších. S dieťatkom teda môžete hocikedy počas dňa siahnuť po tejto knihe a rozprávať sa s ním o dianí v škôlke.

Príchod do triedy/Zdroj: Lucia

Pripomenúť mu, že v tom nebude samo a bude tam mať veľa nových kamarátov, s ktorými zažije mnoho dobrodružstiev. A učiteľka je samozrejme jeho najlepšia kamarátka, ktorá má preňho pripravených minimálne tucet hračiek.

Aktivity v škôlke/Zdroj: Lucia

Rodičia navyše ocenia tipy, ktoré sa nachádzajú na každej strane knihy v dolnej časti pod čiarou. Prinášajú im cenné informácie o tom, ako s dieťatkom komunikovať, ako sa s ním ráno v škôlke rozlúčiť, aké veci mu zbaliť do jeho novej skrinky, či akú diskusiu viesť s dieťatkom po návrate domov.

Táto užitočná kniha je plná pohyblivých a posuvných prvkov, s ktorými si dieťa rozvíja jemnú motoriku, presnosť a fantáziu.

Dôležité informácie pre rodičov/ Zdroj: Lucia

Pevne veríme, že si všetci noví škôlkári čo najrýchlejšie zvyknú na nové prostredie a povinnosti. Snáď im v tom pomôže aj táto milá a múdra kniha.

Šéfredaktorka
the authorŠéfredaktorka

Pridaj komentár