Osudové knihy

Knihy : Kráľovská rodina

Téma kráľovskej rodiny, ich kultúry, tradícií a vzťahov je vždy pretriasanou vecou. Niektorí ich milujú, iní akceptujú a nájdu sa medzi nami aj takí, ktorí nimi opovrhujú. Každopádne ide o rodinu, ktorá zaberá prvú priečku sledovanosti už niekoľko storočí. Dynastia anglickej kráľovskej rodiny siaha ďaleko do minulosti.

 

Diana – Túžba po láske ( Andrew Morton ) 

Jednou z najznámejších kníh týkajúcich sa kráľovskej rodiny je určite dielo od Andrew Mortona – Diana Túžba po láske . Ide o dielo založené na detailných biografických prvkoch samotnej princeznej. Kniha sa stala veľmi populárnou aj z dôvodu, že ide o prvú publikáciu, ktorá odkryla skutočnú realitu a veci dovtedy skryté pred okom vonkajšej spoločnosti. Kráľovská rodina mala spočiatku s týmto príbehom problémy, pretože kniha je postavená čisto na výpovediach princeznej Diany. 

 

Meghan – A Hollywood Princess ( Andrew Morton ) 

Ďalšia veľmi populárna publikácia od skvelého autora Andrew Mortona. Jednou z tém, ktorú popisuje kniha je detstvo, predtým, herečky Meghan Markle, ktorá sa nedávno vydala do kráľovskej rodiny. Ďalej, kniha sleduje vyvíjajúc sa románik medzi dvoma ľuďmi z úplne odlišných kontinentov od počiatku až po svadobné zvony.

 

Kate – Budúca kráľovná ( Katie Nicholl ) 

Katie Nicholl je známou spisovateľkou hlavne pre britskú spoločnosť. Katie sa zaujíma kráľovskou rodinou už niekoľko rokov. Jej knihy sú vždy postavené na faktoch a nikdy nie na bulvárnych plátkoch. To ich robí dôveryhodnejšími a zaujímavejšími. Publikácia sleduje život, dnes už Vojvodkyne z Cambridge, ktorá si prešla dlhou cestou aby mohla byť dnes tam, kde je.

 

Prekliatie rodu Windsor ( Ulrike Grunewaldová ) 

Kráľovská rodina je v Anglicku pri moci vyše 170 rokov. Jej príslušníci sa venujú rôznym obdivuhodným činnostiam, vystupujú vždy reprezentatívne a s istou gráciou. Napriek tomu, viackrát vyplávali na povrch skutočnosti, že vzťahy za stenami paláca nie sú až tak ukážkové akoby sa mohlo zdať. Kniha poukazuje na iný uhoľ pohľadu. Ten menej perfektný. Hovorí o nesplnených snoch, nedokonalých vzťahoch, intrigách a nepochopení. Vychádza z faktov a udalostí podložených na pravdivých tvrdeniach.

Alžbeta II. ( Anastázie Harris ) 

Publikácia o živote najdlhšie žijúcej panovníčky Anglicka, Alžbete II. Život, dnes anglickej kráľovnej, mapuje od úplnej mladosti, česká novinárka žijúca v Londýne. Kniha je napísaná jednoducho, v niektorých pasážach veľmi humorne a zbytočne nezaťažuje dátumami a zdĺhavými opismi . Ide o životopisné dielo obohatené fotografiami kráľovskej rodiny.

Zdroj fotografií : Unsplash.com

 

Pridaj komentár