Detská literatúraKnihy pre mládežNezaradenéOsudové knihy

KNIŽNOU CESTOU-NECESTOU: Štyri knižné tipy, ktoré vás prenesú svetom

Ilustračný obrázok/ Zdroj: pexels

Teraz v lete cestujeme viac ako zvyčajne. Trávime dovolenky pri vode, niektorí v zahraničí pri mori a tým dobrodružnejším stačia naše slovenské hory a lesy, kde načerpajú novú silu na niekoľkokilometrovej túre. Mnohí z nás však kvôli celosvetovej situácii uprednostnili ticho a pokoj domova. A my, knihomoli, máme obrovskú výhodu – knižný dej nás dostane hocikam. V pohodlí nášho domova v obľúbenom kresle a s horúcou kávou v ruke. Preto vám teraz prinášame štyri knižné tipy, ktoré vás prenesú svetom.

Okolo sveta I – II

Cesta okolo sveta I. a II. diel / Zdroj: Vicki

Túžil som sa stať takým malým objaviteľom sám pre seba“ hovorí o sebe vo svojej knihe Martin Navrátil, dnes už profesionálny cestovateľ. V svojich dvoch knihách popisuje zážitky, ktoré zažil cestovaním po našej zemeguli. Deje kníh nás prenesú do krajín ako Afganistan, Pakistan, Čína, India či Japonsko.

Cestovateľ vo svojich knihách taktiež vykresľuje rôzne situácie, do ktorých sa dostal a obohatil ich vlastnými fotografiami. Zažijeme s ním dobrodružstvá ako splav rieky Kongo či niekoľkotýždňovú plavbu plachetnicou do Antarktídy. Nás teda bohaté čítanie spolu na viac ako päťsto stranách ohúrilo!

Malý cestovateľ – Európa

Malý cestovateľ Európou / Zdroj: malycestovatel.sk

Po knižnej dvojici, ktorá nás preniesla svetom, teraz zastavujeme v Európe. Spolu s deťmi.

Petrík je obyčajný chlapec, ktorý však vlastní niečo neobyčajné. A hlavne ľudia túžiaci po cestovaní, mu to budú určite závidieť. Zázračný glóbus. Glóbus, ktorý nás každú noc prenesie do jedného z hlavných miest Európy. To je paráda!

Nielen deti, ale aj rodičov, si táto malá bohato ilustrovaná kniha určite získa. Odhaľovaním tajomstiev každého mesta zisťujeme, aké má dané mesto pamiatky a históriu. Spoločne si prejdeme štáty Európy, ich hlavné mestá a obľúbené vlajky. Dozvieme sa niečo aj o Slovensku a o našich susedných štátoch. Tak čo, ideme do toho spolu?

Kniha venovaná deťom v rozmedzí štyri až dvanásť rokov je písaná jednoducho a veľkými písmenami. Kým mladším deťom čítame my – rodičia, staršie deti si ako bonus vštepujú okrem zemepisu aj čítanie s porozumením.

Cestovanie v čase

Cestovanie v čase/ Zdroj Martinus

Myslíte, že cestovanie je nuda? Ohŕňate nosom nad knihami, ktoré popisujú krásy a múdrosti našej Zeme? Chcete viac?

Cestovanie v čase! Máte radi sci-fi, vymyslené príbehy či fantastiku? Prečo nie.

Kniha s názvom Cestovanie v čase je však staršieho dáta, no stále v kurze. Na svojich takmer tristo stranách vyobrazuje poviedky svetových sci-fi autorov ako Wiliam Gibson, Ray Bradbury či Arthur C. Clarke. Recenzie tejto knihy tiež hovoria za všetko – určite si prídete na svoje a zo svojej domácej knižnice ju už nevyradíte.

Nebo nie je výmysel

Druhý svet alebo „v nebi“. Diskutabilná téma, no jednoduchý očarujúci príbeh, ktorý veriacim prináša nádej a tým ostatným pohodové čítanie.

Nebo nie je výmysel/ Zdroj: Vicki

Trojročný Colton navštívi počas svojej operácie nebo. Nikto z ľudí navôkol si nič nezvyčajné nevšimol, až kým Colton nezačal o pár dní nenútene hovoriť o nebi. O Ježišovi, o svojich predkoch, zosnulých dávno pred jeho narodením, či o svojej sestre, ktorú Coltonova mama potratila začiatkom tehotenstva. Rodičia do tejto chvíle ani nevedeli, že to bolo dievčatko.

Colton, ako sa volá tvoja sestrička v nebi?“ spýtali sa rodičia s nádejou.

Žiadne meno nemá, pretože ste jej žiadne nedali.“ odpovedal Colton.

Či už vás téma posmrtného života nadchýna, fascinuje či sužuje, v každom prípade vám táto kniha prinesie nádej.

Šéfredaktorka
the authorŠéfredaktorka

Pridaj komentár