Recenzie

RECENZIA: Dedička – Gabrielle Bernátová

Autor: Gabrielle Bernátová

Názov diela: Dedička

Mená hlavných postáv: Veronika Herianová (Vera) ,  Peter Vaculík

Žáner: Beletria pre dospelých, Spoločenské romány,

Komu je dielo určené : Beletria pre dospelých , Román pre ženy

Anotácia: Vera, študentka masmediálnej komunikácie, žila od svojho narodenia v detskom domove. Po sérii nešťastných udalostí si nájde nebezpečnú, no dobre platenú prácu.

Pod pseudonymom píše články o obávanom bossovi podsvetia. Informácie o ňom dostáva z prvej ruky. Po krátkom čase sa chytí do jeho pasce a chtiac-nechtiac s ním prežije noc plnú vášne.

Prekvapená svojou reakciou na jeho telesné útoky a pod hrozbou smrti sa vzdáva práce fotoreportérky.

Predsa len musí predísť odhaleniu svojej skutočnej identity. Nanešťastie sa po noci s Petrom Vaculíkom stáva objektom jeho sexuálnych chúťok a navyše je donútená prijať jeho ochranu. Tým začína kolobeh udalostí, ktoré obom zmenia život. Náhle zisťujú, že musia začať spolupracovať, čo vyústi do rozhodnutia, ktoré odbočuje od ich predstavy normálneho života.

 

Recenzia :  Do tejto knihy som sa púšťala  zo zvedavosti,  i keď to nie je celkom môj šálok kávy. Ostala som milo prekvapená.  Priam až unesená . Dokonca som si tento žáner hneď obľúbila.

Gabika píše skvelo vedela som, že to bude niečo originálne. Naozaj aj bolo. Nestačila som sa čudovať. Zase to prekonalo moje očakávania.  Aj keď sa musím priznať , že zo začiatku mi trochu dlhšie trvalo, kým som sa zorientovala kto je kto. Nevnímam to však za chybu Autorka má veľmi zaujímavý štýl písania , ktorý  mi sedí. Má  originálne vyjadrovanie.  Dodáva to príbehu ten správny šmrnc.

Bolo to pútavé, ľahko sa to čítalo. Verím , že niektorí by to prečítali za jeden večer alebo deň, no ja som si to dávkovala postupne a dobre som urobila. Celý čas som bola v napätí a v očakávaní. Bolo to zaujímavo popreplietané. Nevedela som predvídať, ako to bude pokračovať.  Mala som v hlave niekoľko scenárov a predstáv ani jedno sa mi nepotvrdilo .

Nakoniec som rada, že autorka ma až do poslednej chvíle nechala v tom správnom napätí, som jednoducho nadšená. Hlavné postavy som si obľúbila . Dokonale im sedeli povahy, ktoré im boli  pridelené.

Tie dialógy nemali chybu.  Nechýbala tam ani láska, čo bolo prijemným spestrením pre moju romantickú dušičku. Sadla mi tam aj tá kriminálna zápletka. Naozaj správne zakomponovaná do celého príbehu. Páčili sa mi aj opisy z minulosti, ktoré pomôžu čitateľovi lepšie pochopiť dej. Vôbec by mi nevadilo, ak by kniha mala ešte ďalšie strany.

Celkom by ma zaujímalo pokračovanie príbehu . Ďakujem za neobyčajný knižný zážitok. Boli tam aj hlbšie myšlienky, ktoré ma prinútili porozmýšľať. Pre mňa jedno dokonalé dielo. Knihu odporúčam prečítať  všetkým, ktorí majú radi romantiku napätie aj zápletku. Nájdete tam naozaj všetko.

Hodnotím : 5/5

Kontakt na autora :

FB : https://www.facebook.com/gabriellebernatova.autorka

Instagram : https://www.instagram.com/gabriellebernatova.autorka/

Web: https://www.gabriellebernatova.sk/

 

Pridaj komentár