Recenzie

RECENZIA: Jenoducho zmizla – Lisa Jewellová

Jednoducho zmizla

Autor:  Lisa Jewellová

Názov diela: Jednoducho zmizla

Mená hlavných postáv:  Ellie, Laurel, Poppy Floyd

Žáner:  beletria, triler, psychologický,

Jednoducho zmizla

Anotácia:

Deň ako každý iný. Tínedžerka Ellie sa vybrala do knižnice, no nedošla tam a odvtedy ju už nikto nevidel. Akoby po nej zľahla zem. Jednoducho zmizla. Jej matka Laurel verí, že dcéra žije, ale kde ju má hľadať? Prejde desať rokov, traumou postihnutá rodina sa rozpadne a Laurel zostane so svojím žiaľom sama. Keď stretne sympatického Floyda, po dlhých rokoch opäť zažije šťastie.

Ale je naozaj skutočné?

Možno nájsť lásku vo veku päťdesiatpäť rokov? Prečo sa slávny spisovateľ zaľúbil práve do nej, do staršej neatraktívnej ženy? Keď sa Laurel prvý raz stretne s Floydovou dcérou Poppy, premkne ju zlá predtucha. Bolo ich zoznámenie naozaj náhodné? Aký človek sa skrýva za Floydovou peknou tvárou? Vzťah Floyda a jeho dcéry je zahalený tajomnosťou. Je príliš láskyplný, ideálny a dokonalý, aby mohol byť aj pravdivý. Laurel má podozrenie, že tu niečo nesedí. Naozaj ju Floyd miluje, alebo je to len pretvárka? Laurel nevie, či mu má dôverovať a či má pokračovať vo vzťahu, ktorý ju napĺňa čoraz väčšími obavami a pochybnosťami.

Recenzia:  

Tak popravde, z tejto knihy mám zmiešané pocity. No hodnotím ju určite kladne, 4⭐ z 5. Nepatrí síce ku klasickým krimi a krvákom, ale miestami vyvoláva hrôzu a zimomriavky. Nevýhodou je, že dej je predvídateľný a postupne vám je všetko v malých dávkach podsúvané. Vy zisťujete, kde je pravda a ako to asi skončí. Mňa osobne zaujala kniha od druhej tretiny, keď už to začínalo byť napínavé a miestami aj „desivé alebo skôr choré a zvrátené. “ Knihu som už nevedela pustiť z rúk a chcela som vedieť, či to skončí tak ako si myslím. Plusom boli aj krátke kapitoly, ktoré vás nútia čítať stále ďalej a ďalej.

 

Kniha Vás necháva v napätí a postupne sa Vám odhaľuje celá pravda o zmiznutí  Ellie a všetky súvislosti a osoby, ktoré sú za jej nečakaným zmiznutím

Zdroj obrázkov: Petronela Dienešová, Pixabay.com

Knihu si kúpite tu

Šéfredaktorka
the authorŠéfredaktorka

Pridaj komentár