Literárne zákutia internetuMotivačná literatúra

Literatúra, ktorá chytí za srdce

Témy, ktoré chytia za srdce. Nie nadarmo sa hovorí, že svet ako taký, je sám o sebe krásne miesto. Len niektorí ľudia svojim správaním a veľakrát nelichotivým charakterom si ho komplikujú a robia negatívnym. Žiaľ, niekedy nielen sebe ale aj svojmu okoliu. Takýto typ ľudí si treba čo najskôr odstrániť zo svojho života, pokiaľ chcete žiť v mieri, v láske a v spokojnosti.

A tá najdôležitejšia vec.. na to aby si bol úplne šťastný potrebuješ mať v prvom rade dobrý vzťah sám so sebou. Áno, vždy tu môže byť rodina, deti, domáci miláčikovia, priatelia alebo partner atď. to sú všetko krásne hodnoty, ktoré si treba vážiť a byť za ne vďačný. Ale ak sa ty sám nemáš rád, nikdy sa nebudeš cítiť úplne celistvo. Aj keď vďaka týmto hodnotám budeš šťastný, vždy ti tam bude ešte niečo chýbať – sebaláska. Preto, prosím, nezabúdaj nielen na milovanie ostatných ale aj samého seba.

V tomto článku ti prinášam TOP 3 knihy podľa vlastného výberu, ktoré mne osobne pomohli na ceste za sebaláskou, celistvým šťastím a uvedomením si vlastnej hodnoty .

1.  MILK AND HONEY ( Rupi Kaur )

Klasika novodobej poézie a prózy, ktorú pozná už zrejme každý. Kniha Milk and Honey je rozdelená na viacero častí, každá rozpráva o inej časti vnútorného sveta. V knihe sú pasáže v ktorých hlavná postava trpí, je jej ubližované fyzicky aj psychicky, následne si svoju bolesť a utrpenie pripúšťa a snaží sa pohnúť v živote ďalej. Posledná časť je venovaná uvedomeniu si svojej vlastnej hodnoty a odchod od všetkého negatívneho. Dielo je určené hlavne pre milovníkov poézie ale aj pre ľudí, ktorí poéziu nečítajú. Chytí za srdce naozaj každého. Kniha je inšpirovaná skutočnými udalosťami autorky.

2. SOM IDEALISTA

Táto mala knižka mi pomohla v ťažkých chvíľach takmer najviac. Na prvý pohľad nie je ničím príliš zaujímavá, avšak po jej otvorení už nedokážete odtrhnúť zrak.

Ide o zbierku citátov, ktoré krásne vystihujú rôzne úskalia a situácie v živote. Nie každý citát je priamo optimistický, no vždy realistický. Ak sa človek poriadne začíta a porozmýšľa nad niektorými vetami, kniha mu dokáže veľmi pomôcť na ceste za osobným rozvojom.

3. Love Looks Pretty On You ( Lang Leav )

 Dielo nie je v našich končinách veľmi známe, napriek tomu je samotný obsah knihy extrémne silným posolstvom v oblasti sebapoznania.

Kniha učí ako správne milovať ostatných ale taktiež, ako milovať a hlavne zamilovať sa do samého seba. Je to zbierka poézie a prózy, ktorá patrí k bestsellerom tejto doby.

Ak chcete naozaj knižku do ktorej sa zamilujete, Love Looks Pretty On You, doslovný preklad Láska vyzerá krásne na tebe, je tá práva pre vás.

Zdroj fotografií : Unsplash.com

Šéfredaktorka
the authorŠéfredaktorka

Pridaj komentár