Náš tím

V prípade spolupráce (recenzie, rozhovory, články) alebo ak sa chcete stať členom nášho tímu kontaktujte nás priamo na email: redakcia@vsetkooknihach.sk

 

Zakladateľka portálu Všetko o knihách a šéfredaktorka pre publikačnú činnosť

 

Meno: Gabriela Kocmálová

Pseudonym: Gabrielle Bernátová

Prezývka: Gabi

Rubriky: Príbehy knižných hrdiniek, V ponožkách pri poviedke, Rozhovory,

Žánre, ktoré čítam: Detektívky, trilery, romantiku, historické a odborné.

O mne:

Volám sa Gabriela Kocmálová, ale píšem pod pseudonymom Gabrielle Bernátová. Som matkou dvoch neposedných detí, ktoré mi denne dávajú zabrať, no napriek tomu je písanie mojim najväčším koníčkom. To, či sú moje knihy hodné čítania už musia posúdiť, samozrejme, iní ľudkovia, ale nejakých čitateľov mám. A som za nich úprimne vďačná.

Dlho som premýšľala ako pomôcť nášmu knižnému svetu a dostať do popredia čítanie kníh. Preto som sa rozhodla založiť projekt Všetko o knihách, kde sa stretávajú blogeri, copywriteri, recenzisti a veľa iných ľudí, ktorým nie je ľahostajný ubúdajúci záujem o čítanie kníh.

Mojou veľkou vášňou je grafika, tvorba webov a veľa iného.  Ako šéfredaktorka publikačnej činnosti sa zameriavam na vydávanie tlačených kníh a spoluprácu s autormi.

Priamy kontakt na mňa je gabriela@vsetkooknihach.sk

Bližšie informácie nájdete aj v časti Vydavateľská činnosť


Šéfredaktorka webového portálu:

 

Meno: Viktória Spevárová

Prezývka: Vicki

Rubriky: Rozhovory, Recenzie, Príbehy knižných hrdiniek

Žánre, ktoré čítam: young adult, krimi, detské aj fantasy, či romantické

O  mne:

Moje meno je Viktória Spevárová, ale osvojila som si oslovenie Vicki. Som z mestečka Levice a som vášnivým knihomoľom. Nie vždy to tak bolo. Keď som bola menšia a dospievala, tak som knihy veľmi nečítala. Cestu ku knihám som si našla cez slovenské autorky, ktoré písali dievčenské romány a príbehy pre mládež. Od tohto momentu som nevedela prestať čítať. Vyštudovala som jednu vysokú školu, ale keďže som nechcela pracovať v tejto sfére, rozhodla som sa pre žurnalistiku. Vždy ma bavilo písanie, skúšala som písať aj vlastné knihy, tak som sa ocitla v odbore, kde som bola ako ryba vo vode. Počas štúdia som prečítala mnoho kníh, a po ukončení školy som nastúpila do médií. Napokon som našla svoje miesto medzi knihami, kde som ako v raji. Vďaka svojej práci poznám knihy a autorov rôznych žánrov, knižné novinky a mám neustály prísun kníh. Som milovníkom romantických príbehov, young adult, mafiánskych, detských aj fantasy kníh.

Som Šéfredaktorka portálu Všetko o knihách a mojou náplňou je práca s copywritermi, písanie článkov, rozhovorov a všetkého, čo sa týka online sveta.

Priamy kontakt na mňa je vicki@vsetkooknihach.sk

 


Korektorka

Meno: Zuzana Bednárová

Pozícia: korektorka

Žánre, ktoré čítam: biografie / autobiografie

O mne: 

Som absolventkou odboru Masmediálne štúdiá, svoje štúdium som ukončila v mojom rodnom meste – v Košiciach. V živote som sa dlhodobo venovala práci s deťmi, ale stále som cítila, že v živote budem mať ešte možnosť vyskúšať si úplne inú pracovnú sféru. Uplatnila som sa vo vyštudovanom odbore a už niekoľko rokov pracujem v organizačnej zložke v oblasti audiovizuálnej tvorby a kreatívneho priemyslu. Svoj voľný čas rada trávim v prírode, pri knihe, ale neodolám ani dobrému filmu či seriálu.


Recenzentky

Meno: Adela Izáková

Rubriky: Recenzie

Žánre, ktoré čítam: romány pre ženy a mládež

O mne:

Ahojte . Volám sa Adela mám 25 rokov o pár mesiacov 26. Od malička mam hendikep. Vozík sú moje nohy 🤗😂 Už v detstve som veľa čítala. Je to pre mňa relax  a psychohygiena. Na malú chvíľu sa viem ocitnúť v inom svete a môžem žiť život knižných hrdinov. Pred nedávnom som začala písať svoje pocity z kníh. Veľmi ma to baví, preto som sa rozhodla  že sa pripojím k projektu. Hlavne pre zábavu a zmysluplne vyplnim čas. Možno sa niečo priučím a pevne verím, že niekoho svojimi recenziami inšpirujem.


Meno : Petronela Dienešová

Prezývka: Peťa

Rubriky: Recenzie

Žánre ktoré čítam : romantické, Romány pre ženy, trilery, krimi, moderné.

O mne :

Som obyčajná baba, matka (žena), ktorá miluje svoju rodinku (muža a dcéru v puberte 😉) a knihy sú mojou veľkou záľubou a vášňou a bez nich si neviem predstaviť svoj život. Pracujem v štátnej správe, žijem v Košiciach, mám 41 rokov a milujem sladké ☺️. Rada pozerám kriminálky, detektívky a horory, moje obľúbené seriály Doktor House, Kosti, Monk, Priatelia, a moje obľúbené slovenské autorský Michaela Ella Hajdukova, Zamari, Dolce Baja, Repova Hana, Pronská Jana… A milujem autora Fitzeka Sebastiana, môj 🔝autor psychotrilerov 👍👌👌


Meno: Dominika Elizabeth Hladíková

Prezývka: Elizabeth

O mne: 
Som autorka piatich kníh, blogerka, milujem maľovanie a kreslenie, rada čítam knihy a som závislák na káve – moja najobľúbenejšia káva je flatwhite. Ale to len tak mimochodom. 🙂 Od narodenia žijem s praktickou slepotou, ale to ma nezastavilo v tom, aby som si plnila svoje sny. Na svojom blogu píšem o hendikepe, o psychických problémoch, no rada sa venujem aj písaniu o knihách a úvahám. Mám rada aj fotenie, rada počúvam hudbu a neskutočne milujem spievanie, aj keď spievam dosť falošne. 🙂
Najradšej čítam poéziu. Ale rada si prečítam aj romány a young adult. Medzi mojich obľúbených autorov patrí Paolo Giordano, Gillian Flynn, Miroslava Varáčková a mnoho ďalších.Blog: http://slovojenadych.sk
Instagram: http://instagram.com/elizabeth_dominika

 


Blogerky

LauraMeno: Laura

Prezývka: Laura

Rubriky: Knihy pre mládež, Osudové knihy, Knižné novinky,

Žánre, ktoré čítam: Romány, Detektívky, Historická literatúra, Biografia, Odborno a populárno – náučná literatúra

O mne:

Vyštudovala som masmediálnu školu so zameraním na médiá, PR a marketing. Po absolvovaní školy som odišla na rok a pol do Holandska, kde som pracovala. Hlavným zámerom, pre ktorý som do zahraničia odišla, bolo zlepšenie angličtiny a okrem toho, som chcela zažiť nové dobrodružstvo, spoznať nových ľudí atď. Môj rok a pol v Holandsku bol tým najkrajším doposiaľ. Na Slovensko som sa vrátila z dôvodu, že sa chcem venovať tomu, čo ma baví najviac. Žurnalistika, písanie a fotografia. V tomto smere som začala podnikať. Myslím si, že keď človek chce, má takú dravosť a ide si za tým, tak je možné si každý sen splniť. Samozrejme, je nutné na sebe tvrdo pracovať a chcieť sa posúvať ďalej. Mám rada ambicióznych ľudí a z môjho písania je asi vidieť, ktoré zákutie literatúry čítam najradšej. Odborno  a populárno – náučnú literatúru, konkrétne knihy o sebarozvoji.


Meno: Mgr. Marcela Joštiaková

Rubriky:  Knižné novinky, Verše ku káve, Zaujímavosti zo sveta kníh

Žánre, ktoré čítam:  motivačná literatúra, náučná a životopisná literatúra

O mne: 

Vedomosti zo štúdia marketingu a médií prepájam s prácou v oblasti ako je cestovný ruch, zdravie a výživa či rôzne iné. Som otvorená výzvam, pri ktorých sa môžem stále učiť a zlepšovať. Okrem toho svoju prácu v oblasti marketingu či dizajnu zverejňujem na svojej stránke Milotinky.sk (FB) @milotinky (instagram). Nevyčerpateľným zdrojom inšpirácie je pre mňa príroda, bohatá rozmanitosťou a svojou premenlivou krásou.

Rada čítam motivačnú, náučnú a životopisnú literatúru. V knihách sa strácam, ale zároveň aj nachádzam. Rovnako je to aj s písaním pre tento portál.


Meno a priezvisko: Lucia Pavlisková
Prezývka: Lucia
Rubriky: Detská literatúra, Príbehy knižných hrdiniek, Recenzie, Zaujímavosti zo sveta kníh
Žánre, ktoré čítam: Detské, odborné, motivačné, romantické
O mne:
Volám sa Lucia Pavlisková, som vydatá a mám dvoch úžasných malých synov. Lásku k knihám som začala pociťovať už na základnej škole, kedy som počas prázdnin trávila viac času v knižnici ako na ihrisku. Na gymnáziu som mojou tvorbou prispievala do školského časopisu, písala o radostiach a strastiach dospievajúcich ľudí a robila rozhovory s pedagógmi. Na vysokej škole, kde som vyštudovala učiteľstvo v kombinácii so špeciálnou pedagogikou, som navštevovala predmety o tvorivom písaní. Teraz na materskej dovolenke odhaľujem čaro aj detskej literatúry. Okrem toho, že rada trávim čas s dobrou knihou a pri písaní, zbožňujem folklór, ktorému som sa aktívne venovala deväť rokov, prírodu, čas strávený s rodinou a pozornosť venujem aj charitatívnej práci.

Meno: Mária Májeková
Prezývka: Marika
Rubriky: Detská literatúra, Film podľa knihy, Knižné novinky, Rozhovory
Žánre, ktoré čítam: Krimi, detektívky, trilery, romantika, fantasy, historické romány

O  mne: Od malička som bola kreatívnou a všestrannou osobou. Všeličo som tvorila, vymýšľala, ale najmä veľa čítala a písala. Aj preto som sa rozhodla pre štúdium masmediálnej komunikácie, ktoré ma posunulo tým správnym smerom. A tvorenie mi zostalo dodnes – tvorím texty, grafické vizuály, fotografie… no v prvom rade som stále manželka a mama na plný úväzok. Aby som mohla skĺbiť môj osobný a pracovný život, rozhodla som sa risknúť to s podnikaním a aktuálne zisťujem, že to bolo to najlepšie možné rozhodnutie. Môžem sa venovať rodine a tiež svojej práci, ktorá ma napĺňa a baví. Nie je dňa, kedy by som nechytila nejakú knihu do ruky, preto sa k láske ku knihám snažím viesť i moje dve malé deti.


Meno: Simona Verešová Švajdová

Prezývka: Simča

Rubriky:

Žánre, ktoré čítam: historické romány, detektívky, fantasy, životopisy, cestopisy, detskú literatúru

O  mne: Volám sa Simona Verešová Švajdová a pochádzam z dedinky neďaleko Nitry. Som aktuálne mama 3,5 ročného chlapčeka. Od malička milujem knihy,šport a zvieratká.

 


Meno: Kristína Pobežalová

Prezývka: kristína

Rubriky: recenzie, literárne zákutia internetu, osudové knihy, príbehy knižných hrdiniek, …

Žánre, ktoré čítam: klasika, fantasy, krimi, YA, non-fiction

O  mne:  Volám sa Kristína a mám rada život so všetkými jeho nuansami. Radosť mi spraví čas strávený s mojimi najbližšími, majstrovská práca so slovami, umenie, ktoré zatne do živého, dobrá káva, chutné jedlo, červené víno a dobrý dizajn. Zaujímajú ma dejiny, všeobecné aj osobné a rada zisťujem, ako fungujú veci aj ľudia.  Hnevá ma ľudská ľahostajnosť a zloba.  Pred realitou sa rada schovám medzi riadkami.